Ziņas

Zemgales uzņēmēji apgūst e-pakalpojumu lietošanu

E-paraksta un e-pakalpojumu sniegtās iespējas vienkāršo gan lielo, gan mazo uzņēmēju dzīvi, tādēļ par šo rīku lietotājiem jākļūst jau tagad, atzīst Zemgales novada mazie un vidēji uzņēmēji, kuri novembrī piedalījās semināros par valsts nodrošināto digitālo rīku izmantošanas principiem, ērtībām un priekšrocībām.

Īpašu interesi semināros Bauskā un Dobelē raisīja e-paraksta un tā mobilas versijas – eParaksts mobile lietošanas nianses, kā arī iespēja uz vietas, semināra laikā kļūt par eParaksts mobile lietotāju. Šādu iespēju nodrošināja VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” speciālisti.

Kā seminārā uzsvēra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotās programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” pārstāve Liene Strazdiņa – mūsdienu straujajā pārmaiņu laikmetā ir būtiski, ka uzņēmējam ir radītas visas iespējas un priekšnoteikumi, lai sadarbība ar valsti būtu pēc iespējas efektīvāka, t.i., izmantojot digitālos risinājumus, tai skaitā e-parakstu un e-adresi, kas no vienas puses nodrošina pakalpojumu un iestāžu pieejamību no jebkuras vietas pasaulē, gan arī iespēju uzņēmējiem savu laiku plānot sev svarīgākiem jautājumiem – ātri, ērti, jebkurā vietā un laikā.

Uzņēmēji tika informēti ar personas datu drošību digitālajā vidē, portālā Latvija.lv pieejamajiem un uzņēmējdarbībā noderīgiem e-pakalpojumiem, personas apliecības (eID kartes) un e-paraksta lietošanu u.c. e-vides risinājumiem, kuri var noderēt ikdienas darbā. Dalībnieki tika aicināti izmantot vietnē daridigitaliarhivs.lv izveidotos dzīves situāciju aprakstus, lai vieglāk orientētos e-pakalpojumu klāstā un ērtāk atrastu sev nepieciešamo informāciju. Pašlaik vietnē daridigitaliarhivs.lv publicēti jau 40 dzīves situāciju apraksti. Īpaši uzņēmējiem apkopota informācija par e-pakalpojumiem tādās tēmās kā nodarbinātība dažādām personu grupām, ražošanu mājas apstākļos, pārtikas produktu un dzīvnieku importu un eksportu, Eiropas Savienības fondu finansējuma pieejamību, dalību valsts iepirkumos u.c.

Tāpat klātesošajiem tika sniegta informācija par nepieciešamību izveidot e-adresi jeb vienoto digitālo pastkastīti saziņai ar valsti. Dalībnieki atzinīgi novērtēja e-adreses nepieciešamību, kā arī izveidoto funkciju, kas ļauj e-adreses lietošanai pilnvarot uzņēmuma darbinieku, kā arī iespēju uz e-pastu saņemt informāciju par e-adresē saņemtajām ziņām.

Seminārus uzņēmējiem organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļu.