Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina piedalīties akcijā “Dienas bez rindām”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina piedalīties akcijā “Dienas bez rindām”

 Informācija medijiem 27.09.2019.

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30. septembra līdz 4. oktobrim norit ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau sesto reizi un šogad tajā piedalās vairāk kā 340 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Akcijas atklāšana notiks pirmdien, 30. septembrī, plkst.11:00 t/c Galerija Centrs 1. stāva foajē (Audēju iela 16, Rīga). Tajā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes  priekšnieka vietnieks Uldis Apsītis, Kultūras informācijas sistēmu centra direktora vietniece Sandra Ozoliņa un Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra vietnieks Sandis Karelis.

Šogad akcijas laikā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts iesaistīties viktorīnā par e-pakalpojumiem, pārbaudot ne tikai savu erudīciju, bet arī noskaidrojot  iestādi vai pašvaldību, kuras apmeklētāji vai iedzīvotāji visvairāk aizpildījuši viktorīnu. Tiešsaistes viktorīna no 30.septembra būs pieejama vietnē daridigitaliarhivs.lv. Atbildot uz 20 jautājumiem par e-pakalpojumiem, ikviens dalībnieks varēs noskaidrot gan savas zināšanas, gan atbalstīt kādu no iestādēm, kura piedalās akcijā. Savukārt iestāde (pašvaldība, bibliotēka u.c.), kuras klienti būs visaktīvākie un zinošāki viktorīnā, saņems īpašu programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” pateicību. “Dienas bez rindām” akcijā iesaistītajās iestādēs darbinieki parādīs, kā aizpildīt viktorīnu, bet atbildes gan būs jāmeklē pašiem! Vairāk par viktorīnu var lasīt šeit. Akcijas atklāšanas pasākumā klātesošajiem būs iespēja  viktorīnu aizpildīt pirmajiem.

“Sabiedrības aptauju dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji labprāt izmanto digitālos pakalpojumus, tas ir labs veids kā risināt sev aktuālos jautājumus ērti un ietaupot laiku. “Dienas bez rindām” ir ikgadēja akcija, lai iedzīvotājus atbalstītu, iedrošinātu un palīdzētu vēl labāk apgūt digitālo pakalpojumu iespējas. Aicinu ikvienu šīs akcijas laikā uzzināt ko jaunu.” saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Lai iedzīvotājiem būtu ērtāk saņemt valsts un pašvaldību pakalpojumus, tai skaitā elektroniski, visā Latvijā izveidoti 112 Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC). Klientu  centros vienuviet var saņemt pašvaldību un vairāku valsts iestāžu, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras u.c. pakalpojumus. Tāpat centros var saņemt konsultācijas par e-pakalpojumiem un praktisku palīdzību darbam ar datoru, internetu, jautājumos par e-adreses izveidi u.c.

Palīdzību e-pakalpojumu apgūšanā var sniegt arī digitālie aģenti – īpaši sagatavoti speciālisti – valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji (tai skaitā VPVKAC darbinieki), bibliotekāri, skolotāji, kas pastāstīs un parādīs, kā darboties e-vidē un saņemt e-pakalpojumus. Sev tuvāko digitālo aģentu var atrast Digitālo aģentu kartē.

 

Papildu informācija:

Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.