Ziņas

Vairāk nekā 2000 skolotāju uzsāk digitālo aģentu mācības

Informācija medijiem 14.08.2018.

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros digitālo aģentu mācības uzsākuši skolotāji. Iepriekš tika mācīti 699 bibliotekāri, kuriem pievienosies vairāk nekā 2000 skolotāju. Digitālo aģentu mācībās gūtās zināšanas varēs izmantot, lai konsultētu un iedrošinātu sabiedrību dzīves situācijas risināt elektroniski.

Pirmajās digitālo aģentu mācībās piedalījās bibliotekāri. Mācības norisinājās 11 pilsētās un 245 bibliotēkās, piedaloties 699 dalībniekiem. Savukārt šodien mācības uzsāk pedagogi, kopumā visas programmas laikā plānots mācīt 6000 digitālo aģentu. Plašāku informāciju par digitālajiem aģentiem iespējams atrast programmas un Latvija.lv atbalsta vietnē daridigitaliarhivs.lv.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: “Esam gandarīti par pedagogu lielo interesi iesaistīties programmas aktivitātēs. Nav noslēpums, ka šobrīd jaunieši tehnoloģiju jautājumos bieži vien ir pat erudītāki par lielu daļu pieaugušo. Taču svarīgi, lai šīs zināšanas tiktu izmantotas jēgpilni, neaprobežojoties tikai ar izklaidi. Šobrīd valsts piedāvā vairāk e-pakalpojumu nekā jebkad, tāpēc tieši skolotāji jaunajai paaudzei var nodot zināšanas un prasmes, kas noderēs gan šodienas, gan nākotnes dzīves situāciju risināšanā.”

Digitālie aģenti ir vēstneši, kas ne tikai paši ir apguvuši un izmanto valsts iestāžu piedāvātos e-risinājumus dažādu dzīves situāciju risināšanā, bet arī palīdz iedvesmot un mācīt to izmantošanu līdzcilvēkiem. Mācību procesā digitālie aģenti gūst zināšanas par noteiktās dzīves situācijās noderīgiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, to lietošanas soļiem un priekšrocībām, kā arī tiek informēti par personas datu aizsardzības principiem un drošību internetā.

Programmas ietvaros pirmie mācības uzsāka bibliotekāri, bet tās turpinās skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu, tajā skaitā valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki un žurnālisti. Lai izveidotu iespējami kvalitatīvāku mācību saturu un materiālus digitālajiem aģentiem, to izstrādē iesaistītas arī to valsts un pašvaldību iestādes, kuru nodrošinātie e-risinājumi iekļauti dzīves situāciju aprakstos.

 

Papildu informācija:

Anda Zaļepska

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67026905

E-pasts: Anda.Zalepska@varam.gov.lv

 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

 

 

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” .