Ziņas

Uzņēmēji Rēzeknē iegūst konkurētspējas priekšrocības 

20.maijā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors norisinājās vēl nebijis forums “#atbalstsuzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”, kura laikā teju simts uzņēmēji varēja ne vien klausīties dažādas pieredzēs, bet arī iegūt praktiskus rīkus savas konkurētspējas paaugstināšanai, kā piemēram, e-adresi, drošākai un ātrākai saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm. 

E-adrese no 2023.gada 1. janvāra būs obligāta visiem uzņēmējiem, tāpēc tās laicīga pieslēgšana un ieviešana ir kritiski svarīga, lai bizness, neatkarīgi no darbības veida, spētu efektīvi darboties un neapstātos ne uz mirkli. “Mēs plānojam vasaras laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk vietas un uzrunāt pēc iespējas vairāk uzņēmēju, jo, kā rāda prakse, tad ikviena jauna lieta un sistēma prasa zināmu ieviešanas, kā arī adaptācijas laiku, neskatoties uz to, ka pati e-adreses pieslēgšana ir paveicama vien ar pāris klikšķiem. E-adrese izveidošana ir ātra un vienkārša, taču ieguvums, ko tā dod ir ilgtermiņa ieguldījums uzņēmumā –  atļauju, izziņu vai pieteikumu  saņemšana vai izsūtīšana ir teju momentāna, salīdzinot ar ilgo un apgrūtinošo papīra korespondences apriti,” stāsts Uģis Bisenieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts pārvaldes pakalpojumu attīstības departamenta direktors. 

Uzņēmēja Anna Jaudzema, SIA Marmets vadītāja, bija viena no tām, kas izmantoja iespēju un pieslēdza forumā uz vietas e-adresi. Viņa arī atzina, ka tas bija daudz ātrāk kā sākotnēji licies. “Izveidot e-adresi ir krietni ātrāk nekā izveidot standarta e-pastu. Tas ir mirkļa jautājums. Nākotnē tas man ieekonomēs milzum daudz laika sarakstei un dokumentu saņemšanai no valsts un pašvaldību iestādēm,” komentē Jaundzema. 

Foruma laikā bija iespēja arī uzzināt par  jūru iniciatīvas investīciju fonda iespējām transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanā, kā arī dažādiem citādiem atbalsta instrumentiem uzņēmējiem tieši Latgales reģionā. Pasākuma prezentācijas un video ierakstu iespējams atrast Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Par e-adreses pieslēgšanu vairāk var uzzināt daridigitaliarhivs.lv