Ziņas

Sabiedrību aicina izmantot iespēju elektroniski pieteikties Konsulārajā reģistrā

Sākoties vasarai un atvaļinājumu sezonai, sabiedrība tiek aicināta ievērot visus drošības pasākumus, kas palīdzēs pilnvērtīgi izbaudīt atpūtu ārvalstīs. Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati liecina, ka šī gada aprīlī, salīdzinot ar martu, par 17% vairāk iedzīvotāju izmantojuši iespēju elektroniski reģistrēties Konsulārajā reģistrā, izmantojot vienotā valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv sniegtās iespējas.

Reģistrēties Konsulārajā reģistrā iespējams portāla Latvija.lv  pieejamajā e-pakalpojumā “Elektroniska reģistrēšanās Konsulārajā reģistrā”, kur var pieteikties jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kam ir Latvijas pase un kurš plāno doties uz ārvalstīm ceļojumā, kas nepārsniedz sešus mēnešus. Tas sniegs iespēju nepieciešamības gadījumā operatīvi saņemt konsulāro palīdzību ārkārtas situācijās.

Ceļojot noteikti vērts izsvērt arī visus ar veselību saistītos riskus pēkšņas slimības vai traumas gadījumā. Šādās situācijās ļoti noderīga ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK, kas apliecina ceļotāja tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Aprīlī portālā Latvija.lv šo iespēju izmantojuši par 32% vairāk iedzīvotāju nekā martā, bet 2018. gada pirmajā ceturksnī kopumā saņemti vairāk nekā deviņi tūkstoši pieteikumu.

Neatkarīgi no tā, uz cik ilgu laiku dodaties uz ārzemēm, ir pieejami e-pakalpojumi, kas var atvieglot dažādu valsts pakalpojumu saņemšanu, formalitāšu kārtošanu un palīdzēt justies droši arī ceļojuma laikā. Tos izmanto arī ceļotājs un TV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens: “Ja savu ikdienu vēlies veidot dinamisku, piedzīvojumiem, ceļojumiem un jauniem iespaidiem bagātu, tad viens no priekšnoteikumiem ir sava laika lietderīga izmantošana – ja vari aktīvi atpūsties, nevis stāvēt rindā, kāpēc to neizmantot? Pirms dodos kārtējā ceļojumā, par personīgo drošību pārliecinos pateicoties e-vidē esošajiem e-pakalpojumiem.”

Visi ceļotāji tiešsaistē var lietot vairākus noderīgus e-pakalpojumus, kurus visvienkāršāk iepazīt, izmantojot dzīves situāciju aprakstus. Plašāka informācija par tiem un to saņemšanu ir pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē daridigitaliarhivs.lv: https://daridigitaliarhivs.lv/celosana/.