Rīgas aktīvie seniori un Nedzirdīgo biedrības biedri apgūst e-paraksta un e-pakalpojumu lietošanu

Rīgas aktīvie seniori un Nedzirdīgo biedrības biedri apgūst e-paraksta un e-pakalpojumu lietošanu

 Informācija medijiem

27.11.2019.

Rīgas Aktīvo senioru apvienības (RASA) un Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) biedri dalībnieki kā pirmie nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji šonedēļ uzsāks digitālo aģentu mācības, kas tiek veidotas programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” ietvaros, apgūstot e-pakalpojumu, e-adreses, e-paraksta un citu digitālo rīku lietošanu.

Aktīvie Rīgas seniori un LNS dalībnieki digitālo aģentu mācībās uzzinās par e-pakalpojumu ieguvumiem un iespējām dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski, e-paraksta lietošanu, e-adreses izveidošanu un citiem digitālajiem rīkiem, kas var noderēt ikdienā.

Nevalstiskās organizācijas ļoti bieži ir iedzīvotāja lielākais palīgs dažādus dzīves situāciju risināšanā un NVO pārstāvji sasniedz arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā reti apmeklē vai kuriem ir sarežģīti nokļūt līdz nepieciešamajām iestādēm. Tādējādi viņiem ir iespēja šo sabiedrības daļu izglītot par e-pakalpojumu priekšrocībām.

Par nepieciešamību NVO pārstāvjiem apgūt e-pakalpojumu lietošanu nesen uzsvēra arī programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” vēstnese, labdarības organizācijas ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, uzsverot, ka īpaši labdarības organizācijām ir ļoti svarīgi taupīt resursus, izmantojot pieejamos digitālos risinājumus. “Mēs bijām aprēķinājuši, ka tikai pasta pakalpojumos vien tērējam vairākus simtus eiro mēnesī. Tādēļ līgumus ar palīdzības saņēmējiem sākām parakstīt elektroniski un šādā veidā viņiem arī nosūtīt. Un otrā pusē cilvēkiem rodas nepieciešamība to visu apgūt. Viņi dodas pie jau minētajiem digitālajiem aģentiem, kuri ļoti pacietīgi stāsta, rāda un šādā veidā cilvēki apgūt jaunas digitālās prasmes,” pieredzi ar e-pakalpojumiem aprakstīja  R. Dimanta.

Pēc mācību kursa pabeigšanas gan RASA, gan LNS biedri kļūs par “digitālajiem aģentiem” un varēs sniegt padomu e-pakalpojumu lietošanā gan savas organizācijas biedriem, gan cilvēkiem, kas vēršas pie NVO dažādu jautājumu risināšanai.

Programmā jau pašlaik ir apmācīti vairāk nekā 4500 digitālie aģenti – valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, skolotāji, bibliotekāri, žurnālisti. Sev tuvāko digitālo aģentu var atrast Digitālo aģentu kartē.

 

Papildu informācija:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv

 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.