Ziņas

Oficiālā elektroniskā adrese saņem IKT gada balvu “Platīna pele”

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese šodien saņēma IKT gada balvu “Platīna pele” nominācijā “Valsts digitālā transformācija”. Balvas “Platīna pele” tika pasniegta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) gadskārtējā konferencē  “Zināšanu arēna”.

E-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. E-adrese nodrošina mūsdienīgu un drošu cilvēku saziņu ar valsti, kā arī tā kalpo kā vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

“Latvijai ir jālepojas ar to, ko esam paveikuši. Mēs neesam atpalicēji ne e-pārvaldes, ne elektronisko pakalpojumu jomā. Mēs esam starp pārliecinošiem līderiem Eiropas Savienībā, kas var lepoties ar augstu brieduma pakāpi elektroniskās pārvaldes lietās,” uzrunājot balvas pretendentus un konferences dalībniekus sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Kopš 2018.gada 1,jūnija savstarpējai saziņai e-adresi izmanto visas valsts iestādes, 2018.gada rudenī e-adresi sāka izmantot arī pašvaldības, bet no šā gada 1.janvāra e-adresi sev var izveidot ikviens interesents – gan fiziska, gan juridiska persona. Valsts reģionālā attīstības aģentūras apkopotie dati liecina, ka e-adreses sistēmā kopš tās darbības sākuma nosūtīts vairāk nekā 600 000 ziņojumu.

IKT balva “Platīna pele” dibināta 2007. gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

E-adresi var izveidot, autentificējoties portālā Latvija.lv, izmantojot eID karti vai mobilo lietotni eParaksts Mobile. Plašāk par e-adreses izveidošanu lasi – daridigitaliarhivs.lv/e-adrese