Ziņas

Noskaties: diskusija “Digitālo pakalpojumu neredzamā puse”

Digitālā transformācija ir milzu solis pretī valsts attīstībai, arī sabiedrībai ir jāpiedalās tajā un jāspēj saskatīt jaunas iespējas, ko nodrošina digitālie risinājumi. Lai veicinātu sabiedrības digitālo izaugsmi, virkne valsts pārvaldes iestāžu dienu no dienas veic vērienīgu darbu ieviešot tehnoloģijas un modernizējot procesus, lai atvieglotu un vienkāršotu iedzīvotāju, uzņēmēju, lauksaimnieku un autovadītāju u.c. ikdienu. Katras digitālās tehnoloģijas, digitālā rīka un digitālā pakalpojuma izstrādē ir ieguldīts liels zināšanu apjoms, daudzas darba roku un neizmērojami daudz laika.

Kāpēc digitālo prasmju apgūšana ir tik svarīga? Daudzās profesijās nākotnē bez digitālajām prasmēm neiztikt, un tikai ar digitāli prasmīgiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem varam celt digitalizācijas līmeni valstī, kā arī veicināt Latvijas konkurētspēju ar citām valstīm.

Lai par to diskutētu, šī gada 23. martā “Digitālās nedēļas 2022” tiešsaistes diskusijā “Digitālo pakalpojumu neredzamā puse” viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine, Kultūras informācijas sistēmu centra direktora vietnieks IT jautājumos Jānis Ziediņš, Lauku atbalsta dienesta Informācijas departamenta direktora vietnieks Oskars Tālbergs un Failiem.lv pārstāvis Jānis Viklis.

Skaties diskusiju un uzzini:

  • Cik atvērti digitalizācijai un digitālo pakalpojumu izmantošanai ir Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji?
  • Kā tiek izstrādāti valsts digitālie pakalpojumi?
  • Kas ir digitālā identitāte? Kā to apliecināt?
  • Cik attīstītas ir Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes?
  • Kā trenējas sarunu boti jeb čatboti? Kā tos izmanto valsts pārvaldē?
  • Kā droni pielietojami lauksaimniecībā?

Plašāka informācija un citas Digitālās nedēļas diskusijas pieejamas šeit:  www.digitalanedela.lv