Ziņas

Jelgavniekus iepazīstinās ar iespējām dzīves situācijas risināt digitāli

Informācija medijiem 30.07.2018.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, valsts šodien piedāvā vairāk iespēju nekā jebkad iepriekš –  aktuālās dzīves situācijas ikviens tagad var risināt tiešsaistē, ieekonomējot gan laiku, gan naudu. Lai par šīm iespējām uzzinātu plašāk, 31. jūlijā, no plkst. 14:00 – 17:00 jelgavnieki tiek aicināti piedalīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā seminārā, kas notiks Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (Svētes iela 33). Pasākumā tiks stāstīts par e-pakalpojumiem, kas saistīti ar vecuma pensijas apmēra noskaidrošanu un pensijas saņemšanu, efektīvāko rīcību saslimšanas gadījumā un eID kartes izmantošanu.

Ar savu e-pakalpojumu lietošanas pieredzi dalīsies arī integrētās valsts pārvaldes mācību un komunikācijas programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstnese – mūziķe un māmiņa Māra Upmane – Holšteine.

Īpaši aicināti seniori, jo seminārā stāstīs, kā ātri un neizejot no mājas iespējams uzzināt par prognozējamo vecuma pensijas apmēru, kā arī sekot tam, kā veidojas pensijas kapitāls (sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīme pensijas nodrošināšanā, darba stāžs, pirmā un otrā līmeņa uzkrājumi).

Ikvienam aktuāls būs arī temats par rīcību saslimšanas gadījumā – seminārā varēs noskaidrot, kādi e-pakalpojumi ir pieejami šādā situācijā. Plašāk tiks stāstīts arī par eID karti un eParakstu, tā lietošanas iespējām un priekšrocībām. Tāpat apmeklētāji varēs uzzināt, kā tiešsaistē var noskaidrot, kādi dati par personu ir uzkrāti dažādos reģistros.

Pasākumā piedalīsies VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Edmunds Beļskis, Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un Klientu apkalpošanas centra vadītājs Jānis Zemene, “Baltijas datoru akadēmijas” Projektu vadības nodaļas vadītāja Signe Briķe, Nacionālā veselības dienesta Zemgales nodaļas vecākā eksperte Anda Jākabsone, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jelgavas reģionālās nodaļas Klientu apkalpošanas daļas vadītāja Zeltīte Narkevica un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Uldis Apsītis.

Iegūtās zināšanas klātesošie varēs pārbaudīt arī īpašā, interaktīvā konkursā “Vai esi gudrāks par digitālo aģentu?”. Lai piedalītos seminārā, aicinām pieteikties, rakstot uz e-pastu piktaps@strategies.lv vai zvanot pa tālruni +371 26197297.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

 

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” .