Ziņas

Izveidots digitālais e-pakalpojumu ceļvedis esošajiem un topošajiem uzņēmējiem

Lai sniegtu informāciju esošajiem uzņēmējiem, kā arī topošajiem uzņēmējdarbības veicējiem integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” ietvaros vietnē https://daridigitaliarhivs.lv/ apkopotas valsts piedāvāto e-pakalpojumu iespējas uzņēmējiem.

Vietnē daridigitaliarhivs.lv pieejami ieteikumi, kas palīdz taupīt laiku, atrisinot ar uzņēmējdarbību saistītās formalitātes digitālā veidā. Tāpat apkopota informācija par tādiem aspektiem kā saimnieciskās darbības uzsākšana, nodokļu politika atšķirīgiem uzņēmumu veidiem, konsultāciju iespējas un cita nozīmīga informācija par valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem.

“Uzņēmējiem pats vērtīgākais resurss ir laiks, tāpēc veidojam uzņēmējiem draudzīgu e-vidi, kurā var rasties jauni uzņēmumi, tādējādi stiprinot un attīstot Latvijas ekonomiku. Šāda e-vide palīdz sniegt pirmo padomu ne tikai tiem, kas vēlas savu ideju realizēt praktiski, bet arī esošiem uzņēmējiem, kuri var ietaupīt laiku, ar uzņēmējdarbību saistītas formalitātes kārtojot elektroniski un attālināti,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Digitālās iespējas, ko uzņēmēji var izmantot uzsākot, veicot un izbeidzot uzņēmējdarbību ir izstrādātas sadarbībā ar 23 valsts iestādēm un pieejamas vietnē https://daridigitaliarhivs.lv/ sadaļā “Dzīves situācijas”.

Aprakstā “Uzņēmējdarbības uzsākšana” aprakstītas digitālās iespējas saistībā ar uzņēmuma nosaukuma izvēli, uzņēmuma darbības izvēli un tā reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā, savukārt  plašāku informāciju par to, kā pārbaudīt potenciālos partnerus, veikt struktūrvienību reģistrāciju, kā saņemt finanšu atbalstu u.c. iespējas aicinām apskatīt dzīves situācijas aprakstā “Uzņēmējdarbības veikšana”.

Uzņēmējdarbības vide ir ļoti mainīgs process, ko ietekmē arī dažādi ārējie procesi, tāpēc atsevišķos gadījumos tas var nozīmēt īpašnieku maiņu, apvienošanos, reorganizāciju un uzņēmējdarbības izbeigšanu. Plašāka informācija pieejama aprakstā “Uzņēmējdarbības izbeigšana”.

 

Papildu informācija:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: vita.krievina@varam.gov.lv

 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības