Ziņas

Iniciatīvas “Strādā jebkur!” laikā VARAM aicina izmantot valsts e-pakalpojumus

Lai sabiedrības, uzņēmēju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju vidū popularizētu elastīgu darba stilu un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv pieejamos e-pakalpojumos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau ceturto gadu piedalījās iniciatīvā “Strādā jebkur!”. Pasākuma laikā integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” digitālie aģenti un vēstneši – mūziķe un māmiņa Māra Upmane-Holšteine un aktieris Mārtiņš Vilsons – dalījās savā pieredzē un iepazīstināja ar e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem.

“Strādā jebkur!” dienas laikā klātesošajiem bija iespēja aizpildīt tiešsaistes testus par tādām dzīves situācijām kā “Bērna gaidīšana un piedzimšana”, “Vecuma pensijas apmērs un saņemšana” un “Ceļošana”, ļaujot noskaidrot savas zināšanas par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-risinājumiem, kas palīdz dzīves situācijas atrisināt elektroniski. Konsultācijas sniedza “digitālie aģenti”, kas mācījušies  integrēto komunikācijas un mācību aktivitāšu programmu “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. Lai interesenti varētu noskaidrot tuvāko vietu, kur iespējams sastapt kādu no digitālajiem aģentiem nepieciešamā atbalsta valsts e-risinājumu lietošanā saņemšanai, aicinām iepazīties ar portāla Latvija.lv atbalsta vietnē esošo digitālo aģentu tīklu.

“Jaunākais Eiropas Komisijas publiskotais Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss liecina, ka Latvijā ir attīstīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) infrastruktūra, kas ļauj strādāt attālināti. Tajā pašā laikā mums ir jāspēj šīs priekšrocības izmantot lietderīgi, jo elastīgs darbs sākas ar katru no mums. Tas prasa ne tikai zināmu pašdisciplīnu, bet arī spēju efektīvi pārvaldīt savu brīvo laiku. Kā viens no piemēriem ir valsts e-pakalpojumu izmantošana – tos veicot attālināti, iespējams ietaupīt savu laiku, ko attiecīgi var izmantot citu pienākumu veikšanai,” uzsver valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Iniciatīvas laikā eksperti no Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Nacionālās bibliotēkas interaktīvā veidā iepazīstināja interesentus ar Kultūras mantojuma satura digitalizāciju, tostarp kultūras mantojuma tekstu, attēlu, kino, skaņas, video un muzeju priekšmetu digitalizāciju, pieejamību un izmantošanas iespējām.