Ziņas

Ielūkojies digitālo pakalpojumu izstrādes aizkulisēs!

No 21. līdz 25. martam norisināsies ikgadējā Digitālā nedēļa, kuras ietvaros 23. martā no plkst. 10.00 līdz 11.00 notiks tiešsaistes diskusija “Digitālo pakalpojumu neredzamā puse”. Tās tiešraide būs vērojama portālā TVNET, kā arī Latvija.lv un Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) Facebook.com kontos.

Kā tiek izstrādāti digitālie pakalpojumi, un kāds ir to pienesums sabiedrībai un tautsaimniecībai? Kā trenējas sarunu boti jeb čatboti? Kā droni pielietojami lauksaimniecības darbos? Par to uzziniet vairāk kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieku digitālās transformācijas jautājumos Gati Ozolu, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāju Vinetu Sprugaini, Kultūras informācijas sistēmu centra direktora vietnieku IT jautājumos Jāni Ziediņu un Lauku atbalsta dienesta informācijas departamenta direktora vietnieku Oskaru Tālbergu.

Kā rāda pēdējo pāris gadu pieredze, digitalizācija un digitālā transformācija ir nevis vienkārši Latvijas prioritāte, bet vienīgais ceļš uz konkurētspēju un izaugsmi: profesijas mainās un transformējas, digitalizācija ienāk ikdienā, skarot teju visas nozares, un daudzos procesos cilvēkresursus aizstāj digitālie risinājumi.

“Tehnoloģijas sniedz iespēju padarīt mūsu ikdienu ērtāku un efektīvāku. Tas attiecas gan uz to kādas iespējas izmantojam personīgā līmenī, gan iespējām, kas mums pieejamas kā sabiedrībai. Virkne valsts pārvaldes iestādes dienu no dienas veic vērienīgu darbu ieviešot tehnoloģijas un modernizējot procesus, lai atvieglotu un vienkāršotu mūsu kā iedzīvotāju, uzņēmēju, lauksaimnieku, autovadītāju ikdienu. Šī neredzamā puse ir ne tikai darbietilpīga, bet arī ļoti interesanta, un diskusijā labprāt dalīsimies ar digitālo risinājumu ieviešanas aizkulisēs gūto pieredzi un pastāstīsim vairāk par šobrīd pieejamajām iespējām” saka VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.

Eksperti diskutēs par tādām tēmām kā digitālā transformācija, Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju attieksme pret digitālajām iespējām, Latvijas infrastruktūra digitālo pakalpojumu attīstībai, sarunu botu zināšanu pilnveide un sabiedrības loma tajā, personas identitāte digitālā vidē un rīki tās apliecināšanai u. c.

Diskusija notiek VARAM programmas “Dari digitāli” ietvaros. Sekot līdzi citām Digitālās nedēļas aktualitātēm iespējams tīmekļvietnē www.digitalanedela.lv