Iedzīvotāji aktīvi sacenšas tiešsaistes viktorīnā par e-pakalpojumiem

Iedzīvotāji aktīvi sacenšas tiešsaistes viktorīnā par e-pakalpojumiem

Informācija medijiem 27.10.2020.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ikgadējās akcijas “Darīt digitāli ­­– Tavs jaunais dzīvesveids!” laikā iedzīvotāji visā Latvijā aktīvi piedalījušies tiešsaistes zināšanu testā par valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem. Erudītākie un aktīvākie viktorīnas dalībnieki bija no Rīgas, Alūksnes, Jelgavas, Rožupes, Liezēres un vēl vairāk nekā 15 apdzīvotām vietām visā Latvijā.

Izceļot to, ka e-pakalpojumi kļūst par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, VARAM aicināja iesaistīties akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”, kas notika no šā gada 19. līdz 25. oktobrim. Akcijas laikā visu nedēļu bija iespēja vērot tiešraides seminārus par valsts iestāžu e-pakalpojumiem, kuru mērķis bija iedrošināt un informēt iedzīvotājus par daudzveidīgu e-pakalpojumu un e-rīku lietošanu ikdienā visdažādākajās dzīves situācijās.

Akcijas laikā interesenti varēja pildīt gan e-pakalpojumu zināšanu testu, gan piedalīties ikdienas viktorīnās, gan dalīties savā pieredzē atbalsta sniegšanā e-risinājumu lietošanā līdzcilvēkiem konkursā “Digitālais plecs”. Visi akcijas tiešsaistes pasākumu ieraksti pieejami vietnē daridigitaliarhivs.lv – https://daridigitaliarhivs.lv/darit-digitali-tavs-jaunais-dzivesveids-2/.

VARAM izsaka pateicību ikvienam, kurš iesaistījās akcijas norisē, un nebaidās spert pirmos soļus digitālajā vidē. Kopš šā gada pavasara, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, e-pakalpojumu pieteikšana krietni pieaugusi un arvien vairāk iedzīvotāju vēlas pakalpojumus saņemt attālināti, neapmeklējot iestādes klātienē.

Lai sniegtu atbalstu ikvienam, kam nav iespējas lietot e-risinājumus mājās, Latvijā 93 pašvaldībās ir pieejami 122 Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC), kuros zinoši speciālisti sniegs konsultācijas, kā apgūt e-paraksta un e-pakalpojumu izmantošanu, izveidot savu e-adresi un lietot citus e-pakalpojumus. Konsultācijas VPVKAC darbinieki sniedz arī telefoniski. Vienotajos klientu apkalpošanas centros, tāpat kā publiskajās bibliotēkās ir pieejami brīvpieejas datori, kurus var izmantot e-pakalpojumu pieteikšanai, ja mājās nav sava datora vai interneta pieslēguma. Sev tuvāko VPVKAC var atrast VARAM tīmekļvietnē.

Savukārt patstāvīgai e-pakalpojumu izmantošanai un apguvei vietnē daridigitaliarhivs.lv ir pieejami 50 dažādu dzīves situāciju apraksti, kuros atrodama informācija par e-pakalpojumiem, kuri palīdz risināt konkrēto jautājumu, kā arī  vairāk kā 50 video pamācības e-pakalpojumu pieteikšanai.

Papildu informācija:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv  

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiek sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultē sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.