Ziņas

Forumā “Digitālā transformācija 360°” diskutēs par Latvijas publiskās pārvaldes, uzņēmējdarbības un sabiedrības digitālo transformāciju

Ceturtdien, 30.maijā, Rīgā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, notiks otrais Latvijas digitālais forums “Digitālā transformācija 360°”, ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Foruma mērķis ir veidot unikālu platformu domapmaiņai un kopradei starp Latvijas un Eiropas valsts pārvaldes ekspertiem, IKT nozares, biznesa un akadēmiskās vides profesionāļiem un vizionāriem, augstākajā līmenī diskutējot par Latvijas publiskās pārvaldes, uzņēmējdarbības un sabiedrības digitālo transformāciju.

Forumu atklās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Ministru prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos Jānis Upenieks, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Stratēģiskās prognozēšanas padomnieks Dankans Kass-Begss (Duncan Cass-Beggs) un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Foruma diskusijas plānotas četros virzienos. Globālu ieskatu digitālās transformācijas jautājumos sniegs Eiropas Komisijas Finanšu tehnoloģijas darba grupas līdzpriekšsēdētājs Pēteris Zilgalvis, Lietuvas ekonomikas ministra vietnieks digitālajos jautājumos Elijus Čivilis un Microsoft publiskā sektora vadītājs Centrālajā un Austrumeiropā Kostass Lukass (Kostas Loukas).

Diskusijā par publiskās pārvaldes digitālo transformāciju piedalīsies VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis, Finanšu nozares asociācijas Digitālās transformācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs un Swedbank grupas Digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere. Eksperti runās par publiskās pārvaldes gatavību jaunajām tehnoloģijām un mākslīgo intelektu kā nākotnes iespēju pārvaldes attīstībā un digitalizācijā.

Uzņēmējdarbības digitālās transformācijas diskusiju ievadīs LMT prezidents Juris Binde ar prezentāciju “Digitālā transformācija – kreatīvās destrukcijas ceļš” un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš runās par praktisko pieeju uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā. Viņiem diskusijā pievienosies  Microsoft vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa, Swedbank valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis, uzņēmuma “Milzu!” īpašnieks Enno Ence un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile.

Savukārt diskusiju par sabiedrības digitālo transformāciju ievadīs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa, runājot arī par izglītības lomu digitālajā transformācijā – kādas prasmes un zināšanas jānodrošina, lai sabiedrība spētu gudri izmantot tehnoloģiju  sniegtās iespējas. Paneļdiskusijā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Grabis, Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un uzņēmuma LearnIT dibinātāja Elīna Ingelande.

Informācija par Digitālo foruma un tā programma pieejama vietnē daridigitaliarhivs.lv, pasākumam tiks nodrošināta tiešraide vietnē daridigitaliarhivs.lv un sociālajā tīklā Facebook portāla Latvija.lv kontā.