Ziņas

E-adreses busiņš “vedīs” e-pakalpojumus uz Jēkabpils pilsētas svētkiem

Sestdien, 6.jūlijā, Jēkabpils pilsētas svētkos viesosies programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” īpašais “vēstnesis” – e-adreses busiņš, kurš uz Jēkabpili vedīs līdz dažādu iestāžu speciālistus ar mērķi svētku apmeklētājiem rādīt un stāstīt, kā dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski. Busiņš un speciālisti būs atrodami Jēkabpils Vecpilsētas laukumā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mācību un komunikāciju aktivitāšu programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!”  pārstāvji kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” speciālistiem svētku apmeklētājus gaidīs īpašā aktivitāšu teltī, kurā visas dienas garumā būs iespējams pieteikties personas apliecībai (eID kartei) un eParakstam vai eParaksts Mobile iegūšanai telefonā. Papildus tam būs iespēja izveidot arī savu e-adresi, lai turpmāk visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veiktu elektroniski.

Lai izmantotu kādu no šīm iespējām, svētku apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu eID karti un eParaksta PIN kodus, kas tika izsniegti kopā ar eID karti. Bet, ja PIN kodi ir pazuduši vai nav bijuši – speciālisti pastāstīs, kā pie tādiem tikt.

Azartiskākie varēs izmēģināt spēkus viktorīnā “Gudrākais pilsētnieks”, sacenšoties ar citiem svētku dalībniekiem par e-pakalpojumos gudrākā novadnieka titulu.

Šī  būs otrā reize, kad e-adreses busiņš dosies uz reģionos notiekošajiem pilsētu un novadu svētkiem. 22.jūnijā e-adreses busiņš viesojās Bauskas novada svētkos, kur izdevību saņemt noderīgus padomus par e-pakalpojumiem izmantoja vairāk nekā simts svētku apmeklētāju, tai skaitā piesakoties eID kartei, kļūstot par e-adreses un eParaksts lietotājiem.

Digitālā pastkastīte jeb e-adrese  iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. Savu e-adresi vari izveidot portālā Latvija.lv, izmantojot  personas apliecību (eID karte), mobilo lietotni eParaksts mobile. E-adreses izveidošana un lietošana ir bez maksas.

Kā jau ziņots iepriekš, valsts un pašvaldību iestādes e-adresi savstarpējai saziņai izmanto kopš 2018. gada 1.jūnija. Gada laikā e-adreses sistēmā nosūtīti 396 600 elektroniski ziņojumi, kas, pārrēķinot papīra lapās, būtu teju divas tonnas papīra.