Ziņas

E-adreses busiņš dosies ciemos uz novadu svētkiem

Sestdien, 22.jūnijā, Bauskas novada svētkos viesosies programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” īpašais “vēstnesis” – e-adreses busiņš, kurš uz Bausku vedīs līdz dažādu iestāžu speciālistus ar mērķi svētku apmeklētājiem rādīt un stāstīt, kā dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski. Busiņu un speciālistus varēs satikt svētku tirdziņā Bauskas Rātslaukumā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) integrētās mācību un komunikāciju aktivitāšu programmas pārstāvji kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” speciālistiem svētku apmeklētājus gaidīs īpašā aktivitāšu teltī, kur tiks piedāvāta iespēja pieteikties eParakstam, izveidot savu e-adresi un saņemt informāciju, kā ikdienā noderīgus pakalpojumus paveikt elektroniski.

Visas dienas garumā programmas aktivitāšu teltī varēs ātri un viegli pieteikties personas apliecībai (eID kartei) kā arī eParakstam vai eParaksts Mobile, ko ērti lietot mobilajā telefonā. Papildus tam būs iespēja izveidot arī savu e-adresi, lai turpmāk visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veiktu elektroniski. Taču, lai izmantotu kādu no šīm iespējām, svētku apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu eID karti  un PIN kodus, kas tika izsniegti kopā ar eID karti. Gadījumā, ja PIN kodu nav –  neraizējaties, speciālisti pastāstīs, kā pie tādiem tikt. Savukārt azartiskajiem pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta viktorīna “Gudrākais pilsētnieks”, kurā varēs piedalīties ikviens interesents, sacenšoties ar citiem svētku dalībniekiem par e-pakalpojumos gudrākā novadnieka titulu.

E-adreses busiņš plāno šovasar viesoties vairākos novadu un pilsētu svētkos, lai pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam dotu iespēju apvienot patīkamo ar lietderīgo, proti – svētkus ar praktiskām lietām, kas palīdzēs turpmāk būt digitālākiem un dzīves situācijas risināt elektroniski, izmantojot dažādus e-pakalpojumus.

Atgādinām, digitālā pastkastīte jeb e-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada ērtu iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. Savu e-adresi vari izveidot portālā Latvija.lv, izmantojot personas apliecību (eID karte) vai mobilo lietotni eParaksts mobile. E-adreses izveidošana un lietošana ir bez maksas.
Kā jau ziņots iepriekš, valsts un pašvaldību iestādes e-adresi savstarpējai saziņai izmanto kopš 2018. gada 1.jūnija. No šā gada 1.janvāra arī ikviena privātpersona var izveidot savu e-adresi. Gada laikā e-adreses sistēmā nosūtīti 396 600 elektroniski ziņojumi, kas, pārrēķinot papīra lapās, būtu teju divas tonnas papīra.