Ziņas

Digitālās nedēļas pasākumos prasmes pilnveidojuši teju 25 000 cilvēku

Kopumā 24 738 iedzīvotāju visā Latvijā piedalījušies “Digitālā nedēļa 2018” pasākumos, stiprinot savas zināšanas atvērto datu, kiberdrošības un medijpratības un citās jomās, kā arī pilnveidojot savas digitālās prasmes. Kopumā nedēļas laikā visā Latvijā tika noorganizēti 524 pasākumi un aktivitātes, ieskaitot arī dažādus tiešsaistes testus prasmju novērtēšanai.

“Digitālās nedēļas 2018” laikā visā Latvijā kopumā notika 524 klātienes pasākumi un aktivitātes 161 Latvijas pilsētā un novadā, kurus apmeklēja pavisam 13 745 dalībnieki. Savukārt 11 263 dalībnieki pasākumos piedalījās tiešsaistē.

“Līdz ar datu pieejamības attīstību paplašinās arī datu apmaiņas apmēri, tādēļ īpaši būtiskas kļūst sabiedrības prasmes datu izmantošanā un datu aizsardzībā. Tāpēc šogad “Digitālās nedēļas 2018” pasākumos īpaša loma tika veltīta kiberdrošības un medijpratības jautājumiem. Paldies katram dalībniekam par interesi un iesaisti, kā arī iestādēm par ilggadējo sadarbību, ik gadu organizējot sabiedrībai tik noderīgus pasākumus,” saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

“Patīkami, ka šogad ir pieaudzis dalībnieku skaits, kas izmantoja iespējas pilnveidot savas prasmes. Vēlos pateikties ikvienam, kas piedalījās šajos pasākumos, palīdzot stiprināt kopējo informācijas sabiedrību. Tajā pašā laikā vēlos uzsvērt, ka digitālās prasmes nav iespējams apgūt nedēļas laikā. Svarīgi ir turpināt iesākto un apgūt jaunas lietas, jo tehnoloģiju attīstība nestāv uz vietas,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

“Digitālā nedēļa 2018” norisinājās no 19. līdz 23. martam, un tās ietvaros tika organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, gan arī pasākumi, tostarp pašnovērtējuma testi un konkursi, visos Latvijas reģionos: skolās, bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos. Šogad būtiskākie pasākumos apskatītie temati bija datos balstīta sabiedrība, digitālās prasmes nākotnes profesijām, drošība un pārliecība digitālajā vidē, kritiskā domāšana un mediju pratība.

Ikgadējā informatīvā kampaņa “Digitālā nedēļa 2018” agrāk tika dēvēta par “E-prasmju nedēļu”. Tā Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas “All Digital Week” ietvaros un norisinājās devīto reizi. To organizē VARAM sadarbībā ar LIKTA. Nedēļas galvenie partneri: Microsoft Latvia, Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs un Kultūras Informācijas sistēmu centrs. Informācija par visiem nedēļas partneriem pieejama šeit.

Iepriekšējo gadu laikā Digitālās nedēļas norisē iesaistījās vairāk nekā 200 000 dalībnieku un visā valstī notika vairāk nekā 5000 dažādu pasākumu.