Bauskas novada svētku apmeklētāji aktīvi izmanto iespēju saņemt padomus par e-pakalpojumu izmantošanu

Bauskas novada svētku apmeklētāji aktīvi izmanto iespēju saņemt padomus par e-pakalpojumu izmantošanu

Informācija medijiem, 26.06.2019.

 Vairāk nekā 100 svētku apmeklētāju  izmantoja iespēju saņemt noderīgus padomus par e-pakalpojumu izmantošanu, ko nodrošināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija! Dari digitāli!” pārstāvji Bauskas novada svētkos sestdien, 22.jūnijā.

Svētku laikā Bauskas Rātslaukumā pasākuma apmeklētāji pieteicās eParakstam, izveidoja savu e-adresi, kā arī ieguva informāciju  par sev noderīgiem e-pakalpojumiem. Vairāki cilvēki  klātienē pieteicās eID kartei, jo programmas aktivitāšu teltī darbojās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) mobilā darba stacija. Liela atsaucība bija VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” speciālistu piedāvātajai iespējai dažu minūšu laikā kļūt par eParaksts Mobile lietotnes lietotāju, lai turpmāk dokumentus elektroniski varētu parakstīt arī viedtālrunī. Tāpat vairāki svētku apmeklētāji kļuva par digitālās pastkastītes jeb e-adreses lietotājiem – tas turpmāk ļaus ar valsts un pašvaldību iestādēm sazināties elektroniski.

Savukārt vairāk nekā 70 svētku apmeklētāji izmēģināja savus spēkus viktorīnā “Gudrākais pilsētnieks”, kurā, atbildot  uz dažādiem jautājumiem par e-pakalpojumiem, labāko rezultātu ieguvēji saņēma īpašos e-adreses kampaņas krekliņus.

Bauskas novada iedzīvotāji un svētku viesi atzinīgi novērtēja programmas aktivitāšu teltī piedāvātās iespējas, aktīvi uzdeva jautājumus par eParaksta izmantošanu, e-adreses būtību un darbības principiem un citiem e-pakalpojumiem.

Svētku pasākumu apmeklēja arī Bauskas un tuvējo novadu digitālie aģenti – skolotāji, bibliotekāri, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, kuri piedalījušies programmas organizētajās mācībās un turpina savas zināšanas nodot novada iedzīvotājiem, palīdzot dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski. Savai dzīvesvietai tuvāko digitālo aģentu ikviens var atrast digitālo aģentu kartē.

Programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” speciālisti un vēstnesis – e-adreses busiņš, plāno šovasar piedalīties vēl vairākos  pilsētu un novadu svētkos – 6.jūlijā Jēkabpilī un 10.augustā Aizkrauklē,  lai dotu iespēju iedzīvotājiem apvienot patīkamo ar lietderīgo – proti, atpūsties svētkos un vienlaikus kļūt par eParaksta un e-adreses lietotājiem.

VARAM komunikācijas un mācību aktivitāšu programma “Mana Latvija! Dari digitāli!” tika uzsākta 2018.gada pavasarī ar mērķi izglītot sabiedrību un mainīt tās paradumus, pilnveidot iedzīvotāju un uzņēmēju prasmes valsts pakalpojumus saņemt elektroniski. Programmas laikā tiek organizēti dažādi pasākumi Latvijas reģionos, kuros iedzīvotājiem ir iespēja klātienē uzzināt, kā dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski.

 

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

 

 

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” .