Integrētās komunikācijas un mācību programmas “Mana Latvija.lv Dari digitāli!” aktivitātes norit jau astoņus mēnešus. Informējam par programmā paveikto laikā no 2018. gada oktobra līdz decembrim.
Šajā laikā programma gluži kā digitāla lokomotīve ir apciemojusi vairāk nekā 50 Latvijas pilsētas, un aktivitātēs ir iesaistījušies vairāki tūkstoši interesentu. Kopā ar partneriestādēm esam organizējuši virkni klātienes un neklātienes aktivitāšu, stāstot un rādot par e-pakalpojumu un digitālo tehnoloģiju sniegtajām iespējām. Varam būt gandarīti, ka sabiedrība arvien vairāk izmanto e-pakalpojumus – salīdzinot ar pērno gadu, šogad Latvija.lv unikālo lietotāju skaits ir pieaudzis par vairāk nekā 100 tūkstošiem! Tāpēc vēlamies pateikties visiem, kas iesaistījušies aktivitātēs un snieguši savus ieteikumus. Tikai strādājot kopā, kļūstam digitālāki un e-prasmīgāki!
Decembra sākumā programmai “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” pievienojās jauni digitālie vēstneši, lai kalpotu kā sabiedrības iedvesmas avoti un rādītu piemēru, kā savas dzīves situācijas risināt elektroniski. Katrs no viņiem ir savas jomas čempions: “Milzu!” dibinātājs un īpašnieks Enno Ence, titulētākais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis un starptautiskās ekonomikas olimpiādes zelta medaļu ieguvēji Alisa Turukova, Diāna Paula Upmale, Kārlis Eiduks un Vairis Stramkalis. Jaunie vēstneši sabiedrību iedvesmos un aicinās aktīvi izmantot eID kartes sniegtās iespējas un ar uzņēmējdarbību un pilngadības sasniegšanu saistītās dzīves situācijas risināt elektroniski! Aplūko programmā sagatavotās dzīves situācijas šeit!
Noskaties video par jaunajiem vēstnešiem un atskatu uz mūsu 3. decembra pasākumu!
![]() | ![]() | ![]() |
Apmācīti vairāk nekā 2000 digitālo aģentu
Šķiet, ka pavisam nesen – 11. septembrī – Limbažos sveicām tūkstošo apmācīto digitālo aģentu, bet jau šobrīd ir sagatavoti vairāk nekā 2000 digitālo aģentu! No oktobra līdz decembrim no jauna ir apmācīti vairāk nekā 700 digitālo aģentu!
Savukārt kopumā mācībās piedalījušies 1370 bibliotekāru (31 pilsētā), 470 skolotāju (13 pilsētās), valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, no kuriem 80 Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes darbinieki, kā arī 10 reemigrācijas koordinatori (2 pilsētās). Līdz 2020. gada vidum mācībās būs bijuši un par digitālajiem aģentiem kļuvuši vismaz 6000 cilvēku.
Digitālie aģenti ir cilvēki, kuri iedrošina un palīdz iedzīvotājiem uzsākt valsts e-pakalpojumu lietošanu, kā arī sniedz atgriezenisko saikni e-pārvaldei, kā uzlabot valsts saziņu ar iedzīvotājiem. Viņu loma ir vieglā un saprotamā veidā nodot informāciju, kā arī sniegt konsultācijas par e-risinājumiem, palielinot to iedzīvotāju un uzņēmēju īpatsvaru, kuri izmanto e-risinājumus sadarbībai un saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm.
Dodies uz daridigitaliarhivs.lv sadaļu “Digitālajiem aģentiem”, kur atradīsi sev tuvāko digitālo aģentu!
Noskaties reportāžas no mācībām un iepazīsties ar mazu daļu no programmas lieliskajiem digitālajiem aģentiem!
Izstrādātas jau 25 dzīves situācijas
Lai ikvienam palīdzētu ērtāk un vieglāk orientēties plašajā e-pakalpojumu piedāvājumā, sadarbībā ar vairāk nekā 50 dažādām iestādēm izstrādāti 25 dzīves situāciju apraksti, kas vienuviet apvieno dažādu e-risinājumu secīgus izmantošanas soļus. Šie e-risinājumi cilvēkam ļauj veiksmīgi atrisināt formalitātes, kas saistītas ar konkrēto dzīves situāciju, piemēram, dzīvesvietas vai darba maiņu, uzņēmējdarbības uzsākšanu un veikšanu, bērniņa piedzimšanu un daudzas citas situācijas. Līdz 2020. gada vidum programmas vietnē kopumā būs pieejami 50 dažādu dzīves situāciju apraksti!
Dalība virknē pasākumu
Aizvadītie trīs mēneši programmā bijuši ļoti ražīgi, jo mums bija iespēja piedalīties virknē partneru pasākumu, gan arī rīkot vairākus pasākumus pašiem, kur apmeklētājiem stāstījām par programmas aktivitātēm un e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem. Piedalījāmies Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējā konferencē un Ģeotelpisko informāciju tehnoloģiju konferencē.
Vidzemes koncertzālē Cēsīs rīkojām pirmo Latvijas digitālo forumu “Datos balstīta nācija”, kur piedalījās vairāk nekā 120 augsta līmeņa Latvijas valsts pārvaldes, biznesa un akadēmiskās vides eksperti un vizionāri. Aicinām izmantot iespēju un apmeklēt vietnes daridigitaliarhivs.lv sadaļu “Informatīvie materiāli”, kur iespējams iepazīties ar foruma runātāju prezentācijām un apskatīt video.
Ja iepriekš vairāk bijām apciemojuši Zemgales reģionu, tad šoreiz programmas eksperti devās digitālā ekspedīcijā uz Latgali, viesojoties Daugavpilī un Rēzeknē. Vēlamies izteikt pateicību abām pilsētām par viesmīlību un sanākušajiem cilvēkiem par atsaucību, kā arī lielisko atmosfēru.
Tāpat kopīgi ar mūsu kolēģiem no Valsts reģionālās attīstības aģentūras šajā rudenī devām startu e-adreses pilottestēšanai. Šīs aktivitātes mērķis bija izmēģināt e-adresi darbībā pirms tās oficiālās ieviešanas, kā arī iegūt sabiedrības un iestāžu ierosinājumus un atsauksmes nepilnību identificēšanai un uzlabojumu veikšanai. Jau šobrīd pilottestā iesaistījušās gandrīz 800 fiziskās un juridiskās personas!
Savai e-adresei vari piekļūt portāla Latvija.lv sadaļā “Mana darba vieta” (lapas augšējā labajā stūrī). Sadaļai un e-adreses kontam var pieslēgties, izmantojot eID vai e-parakstu. Plašāka informācija par e-adresi skaties daridigitaliarhivs.lv sadaļā “E-adrese”, bet izveidot e-adreses kontu iespējams vietnē Latvija.lv.
Paralēli visām aktivitātēm notiek arī aktīva komunikācija programmas sociālo tīklu profilos (Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv, Instagram.com, Youtube.com), nacionāla un reģionāla līmeņa medijos. Tāpat tika rīkoti vairāki tīklošanās pasākumi un vebināri dažādām mērķa grupām, kuros mūsu partneriestādes stāstīja par dažādiem e-pakalpojumiem, kas palīdz risināt dzīves situācijas. Visi programmas laikā izstrādātie video un vebināri pieejami portāla youtube.com kanālā “Latvija.lv”. Seko mums sociālajos tīklos un uzzini vairāk par programmas aktualitātēm, jauniem e-pakalpojumiem un pasākumiem, kuros aicinām piedalīties arī jūs!
Programmas aktivitātes un sasniedzamie / sasniegtie rezultāti
Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” .